Jdi na obsah Jdi na menu

MČR žactva 2. - 3. 3. 2024

Ahoj a dobrý den,

v sobotu a v neděli 2.-3.3.2024 odjela trojice mladých nadějných atletek  z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda na halové Mistrovství ČR žactva do Prahy.

Nejprve se v sobotu představila Markéta Špeldová na trati 60m,kde svým výkonem 8,16sec. skončila na 19.místě z 24 vybraných nejlepších sprinterek.

Potýkala se se zdravotními problémy,přesto jí patří veliké poděkování za snahu a bojovnost.

V neděli pak nastoupila  obě děvčata,jak Denisa Hrnčířová,tak i Anna Knillová k běhu na 3000m.

Byl to strhující závod od začátku,až do konce.

Denisa velice takticky běžela v popředí startovní listiny 18. děvčat,kde se postupně propracovávala až k medailovým umístěním.

Ještě po doběhnutí cílem ani trenéři nevěděli na jakém místě vlastně skončila /děvčata předběhnutá o celé jedno kolo skončila dříve,kde je pořadatel musel pobídnout běžet  to poslední závěrečné kolo/.

O to větší radost propukla po doběhnutí všech závodnic,kde Denisa Hrnčířová skončila třetí a získala bronz ve velkém osobním rekordu 11:02,21min.

Anička Knillová -/ještě mladší žákyně/,byla poprvé na takových velkých závodech,kde také v osobním rekordu časem 11:26,44min., skončila na krásném 11.místě.

Pro všechny mladé závodnice to byla obrovská zkušenost,kde ještě další rok budou závodit v této věkové kategorii.

Všem patří veliké poděkování za předvedené výkony a vzornou reprezentaci .

V příloze zasíláme fotky z tohoto Mistrovství ČR.