Jdi na obsah Jdi na menu

MČR juniorů a dorostů 2023

o víkendu 25.-26.2.2023 se konalo Mistrovství ČR v atletice juniorů,juniorek,dorostenců a dorostenek v hale v Ostavě.

S trenéry z Náchoda odjela dvojice vybraných atletů delegátem ČAS.

Závody v hale jsou velice specifické z důvodu 200m oválu s klopenými zatáčkami.

Proto pro nás již samotná účast je odměnou za veškerou snahu se probojovat mezi nejlepší atlety svých věkových kategorií.

V ČR jsou pouze 3 odpovídající  haly s 200m oválem,kde se může závodit / v Praze ve Stromovce a přetlakové hale na Strahově a pak v Ostravě,která má nejlepší podmínky/.

V Jablonci nad Nisou je také hala,ale s 300m oválem,takže nesplňuje podmínky/musí být 200m ovál/.

Takže v sobotu v běhu na 60m překážek v dorostenkách se představila Daniela Vacková. Sice nepředvedla nejlepší letošní výkon,ale časem 9,13sec.skončila v rozběhu na 7.místě a celkově na 20. místě v ČR.

Na hladkých 60m v juniorech běžel Jirka Bruha v rozběhu za 7,19sec. a celkově byl 16-tý.

Oběma se napodařil start a pak už bylo velice těžké  "dohnat" soupeře.

V neděli si však Jirka Bruha v rozběhu na 200m zlepšil osobní maximum na 22,74sec. a skončil na 4.místě. Přesto v tak silné konkurenci nepostoupil do finále.

Jinak věříme,že v hlavní letní soutěži v rámci ČR předvedou ještě lepší výkony,kde je budou následovat i ostatní atleti z tréninkové skupiny !!

fotko z Ostravy: zleva Jiří Vondřejc+Daniela Vacková+Jiří Bruha+Ing.Jiří Vondřejc